twitter

Sąd zarejestrował połączenie spółek PKO Leasing i Raiffeisen Leasing Polska

W dniu 28 kwietnia 2017 r. Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia, XX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego dokonał wpisu do rejestru przedsiębiorców połączenia PKO Leasing S.A. z Raiffeisen-Leasing Polska S.A. Połączenie nastąpiło przez przeniesienie całego majątku Raiffeisen-Leasing Polska na PKO Leasing, jako podmiot przejmujący.

Wcześniej w kwietniu br. Andrzej Krzemiński, desygnowany na prezesa PKO Leasing po fuzji prawnej, poinformował, że fuzja operacyjna PKO Leasing i Raiffeisen Leasing Polska (RLPL) zaplanowana jest na koniec listopada br. Jak zapowiadał, celem na ten rok jest wzrost aktywów finansowanych leasingiem do 8,5 mld zł i utrzymanie pozycji lidera.

- W ciągu kilku miesięcy wypracowaliśmy nowy model biznesu leasingowego w PKO Banku Polskim. Łączy on to, co najcenniejsze w obu organizacjach, a zarazem umiejętnie wykorzystuje potencjał grupy kapitałowej. Dzięki temu nasza oferta będzie jeszcze bardziej kompleksowa i dotrzemy z nią do szerszej rzeszy klientów. Zwiększymy skalę finansowania rozwoju polskich firm, w szczególności z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, co jest z jednym z priorytetów naszej strategii. Celem, który stawiamy przed spółką, jest umocnienie pozycji lidera rynku leasingu w Polsce i konsekwentne utrzymywanie efektywności tego biznesu powyżej średniej rynkowej - mówi Jakub Papierski przewodniczący rady nadzorczej PKO Leasing i wiceprezes PKO BP.

Więcej:

http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/sad-zarejestrowal-polaczenie-spolek,214,0,2309078.html

http://www.rp.pl/Banki/170429007-Raiffeisen-Leasing-znika-z-polskiego-rynku.html#ap-1

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki działania mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce